MYTH
The Legendary Warriors

GW 2 přehled/návod

rated by 0 users
This post has 28 Replies | 4 Followers

Top 50 Contributor
Posts 185
Vraelian Posted: Sat, Jul 28 2012 12:29

Docela se nudim  tak jsem si řekl,že zase trochu zaspamuju forum :P V tomhle topicu budu postupem času vysvětlovat různé prvky a možnosti v GW 2,jelikož jsem si všiml,že v poslední betě ještě všem nebylo úplně jasné co dělat atd. A jako první začnu s Eventy,Renown heart a Story.

Renown heart [RH] 

Je něco na způsob questů v jiných MMO. S tím rozdílem,že stačí abyste přiběhli do lokace kde dané RH je a hned se vám v pravém horním rohu objeví,že můžete začít pomáhat. Pro splnění RH máte vždy několik možností. Po splnění můžete doběhnout za osobou,které jste pomáhali a ta vám nabídne několik věcí,které si můžete koupit za karmu (platidla vysvětlím později). Tyto RH v dané lokaci vždy budou a budou mít stále stejné zadání na splnění (pokud se ovšem na tom samém místě také neobjeví event).

Nesplněné RH / Splněné RH = značka zároveň označuje polohu NPC,kterému pomáháte.

Eventy

Eventy jsou náhodně generované akce a situace (některé se ovšem dají spustit i za pomocí hráče),které se spustí nezávisle na tom jestli v dané lokaci jste anebo ne. Eventy zároveň mění krajinu a prostředí,tudíž se může stát,že pokud se po nějaké době vrátíte zpět do vesnice můžete jí najít naprosto zdemolovanou,nebo naopak místo nepřátelské jeskyně můžete nalézt spojence,kteří jeskyni obsadili. Odměnu za event dostanete i kdyby se vám event nepodařilo splnit (event failed),to ovšem s sebou nese většinou negativní následky, např.: Ztráta vesnice nebo waypointu, zabití přátelských NPC atd. Odměny za event jsou XP,peníze a již dříve zmiňovaná karma.File:2010 August event assist completed.jpg

zleva: XP,karma,peníze

Eventy na vás nečekají proto se může stát,že přiběhnete do bitvy a ani nebudete vědět,jak bitva začala. Je to něco co dodává tomuto online světu pocit jakoby ten svět žil.

Eventy se dělí na: 1. Eventy=klasické eventy,které byste měli být schopni splnit i sami

2. Group Eventy=většinou bossové nebo náročnější eventy, bývaji označeny stejně jako klasické jen před názvem mají napsáno [group event]

3.World eventy = Velké eventy,kde je zapotřeba velký počet hráčů. Na konci world eventu většinou bývá velký a náročný boj s bossem,ale než se k boji s bossem dostanete tak mu předchází několik eventů,a tak se k závěrečnému boji můžete dostat až po několika hodinách nebo dokonce i dnech. na mapě bývají označovány takto

Typy eventu:

Event shield (map icon).png Eskorta/obrana

Event swords (map icon).png Útok na bod / Specifický mob,kterého je potřeba zabít

Event boss (map icon).png Boss

Event star (map icon).png Bod dopravení eskorty / začátek eventu atd.

Event collect (map icon).png Sbírací event. Npc,kterému nosíte to co seberet býva označováno právě tímto symbolem

Event flag (map icon).png Zabrat bod / ubránit bod před dobytím

Event cog (map icon).png Věc,kterou musíte sebrat, použít atd.

Event fist (map icon).png Místo kde se bojuje / mob který se musí zabít

Story

Takovou kostru vašeho příběhu si navolíte už rovnou při vytváření postavy,kde se vás ptají na různá životní rozhodnutí atd. Nicméně při hraní samotného příběhu můžete učinit několik rozhodnutí čímž váš příběh znovu změníte. Příběh je v podstatě takový jediný ukazatel,který vám ukazuje kde byste se měli na vašem lvlu zhruba pohybovat. Označován bývá takto 

Jako ukazatel je zde zobrazen portál,což znamená,že story pokračuje v jiné lokaci a portál na mapě mi ukazuje kde je nejbližší východ z lokace ve které právě teď jsem. Ukazatel jinak bývá vyobrazen jako zelená šipka.

No to je ode mě zatím asi vše. Napište jestli byste chtěli i další návody/vysvětlivky a pokusím se je do realeasu nějak zpracovat. A také nezapomeňte napsat připomínky a klidně mě i doplnit :)

GW 2 účet cheeese.8640

Top 10 Contributor
Posts 731
Anadur replied on Sat, Jul 28 2012 14:21

Ja len doplnim

Bonus EXP

Bonusové EXPi, sú normálne EXPi, ktoré dostávate pri zabijaný mobov, veľkosť Bonus EXPov závisí od toho ako dlho je dotyčný mob nažive. Keď je nažive len 1minutú dostane bonus exp +1 keď 2 minúty tak +2 a tak to ide ďalej.

(Ja som počas bety dostal za jedného +50)

Top 50 Contributor
Posts 185

Tak dnes napíšu něco o čem většina z nás (do minulé bety ani já) neměla ani potuchy. Hodně lidí si ztěžovalo,že v GW není assist target, jenže on tam je, ale nějak se o tom neví. Můžete ho nalézt v Options-> Key bindings-> a zde najděte řádek Call target. Defaultně by měla být zkratka ctrl+t, ale já jsem si to dal například na kolečko myši. Když toto použijete na nějaký cíl,zobrazí se vám nad cílem křížek, tento cíl jste právě označili ("calli"). Poté kdokoliv,kdo je s vámi v partě může na daný cíl hned přejít za stisknutí tlačítka T (v options je to řádek Take target). Jediná nevýhoda je,že na partu může být jen jeden call target, ale každý ho může změnit. Tzn., že jeden chce označit např. prase a druhý jelena. První označí prase,ale jakmile druhý označí jelena target se přesune na jelena a z prasete zmizí. Proto je dobré si určit kdo bude označovat, aby se hráči nepřetahovávali o target.

Viz video (9:30)

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=SM9ybzgR0Ik#!

GW 2 účet cheeese.8640

Top 50 Contributor
Posts 185

Tak dnes mi někdo ulehčil práci a napsal jeden článek místo mě :) tak vám sem dám odkaz http://guildwars2.cz/combo-fieldy-a-combo-finishery/#more-10410.

Jedná se o článek o možných combech v GW2.

GW 2 účet cheeese.8640

Top 50 Contributor
Posts 185
Top 50 Contributor
Posts 185

Akurát nesouhlasim s tipem č.2,ale to je asi věc názoru.

GW 2 účet cheeese.8640

Top 100 Contributor
Male
Posts 22
Merwis replied on Thu, Aug 30 2012 15:05

Pokud by vás po čase přestala bavit hudba v GW2 (je sice výborná, ale všechno se časem ohraje), tady je návod, jak do hry dostat vlastní hudbu, která se navíc vybere podle dané situace ve hře.

http://www.reddit.com/r/Guildwars2/comments/z0fff/psa_remember_you_can_play_your_own_music_in_gw2/

Top 100 Contributor
Posts 25

Začal som hrať GW2 a mal by som pár otázok na tých, ktorý už spoznali hru trošku lepšie ako ja:) (mám zatiaľ iba lvl 7:))

1) nevie niekto kedy sa aktivujú dynamické eventy? Neviem to nikde nájsť, našiel som iba, že niektoré sa spúšťajú za určitých okolností ako je noc a pod., len väčšina nemá nejaké kontkrétne spúštacie okolnosti (aspoň sa mi to tak zda:)) a neviem nikde nájsť aká je frekvencia spúštania takých eventov. Pýtam sa hlavne preto, že niektorí ľudia sa na fórach sťažujú, že ak majú smolu a eventy sa nespustia akurát keď sú poblíž zóny kde sa event vyskytuje, tak majú problém s levelovaním. Niekedy tiež sa mi stane, že idem okolo oblasti, kde viem že sa môže vyskytnúť event a neviem či sa mi oplatí tam počkať pár minút, alebo sa to spúšťa každú hodinu...

2) oprava - mám problémy sa opraviť, lebo nie každý obchodník vie aj opravovať a keď človek leveluje je problém nájsť vôbec nejakého obchodníka nieto ešte takého čo vie opravovať:), nedá sa kúpiť nejaký nástroj aby som sa mohol opravovať aj sám?

3) čítal som že zo sPvP nie sú exp, dokonca, že sa tam kazia veci, zatiaľ som to skúsil iba tak cvične, aby som videl ako bude stíhať PC, ale do budúcna by som sa nato rád zameral viac, len sa obávam, žeby to bola príliš drahá zábava na nízkom lvl:) (trošku je aj chaos v navolení skillov, keďže sú k dispozícii všetky:)), nehovoriac, že sa tam často umiera... Máte to niekto odskúšané koľko krát je v sPvP možno zomrieť kým sa mi rozbijú všetky veci? Aby som mal predstavu koľko to tak vyjde penazi:)

4) vyhľadávanie hráčov - v tomto mám úplne chaos, doteraz v žiadnej hre nebol problém vyhľadať hráča podľa nicku, či celú guildu podľa názvu, ale tu to vyzerá tak, že asi hráča možno kontaktovať iba podľa identifkátora čo bol každému hráčovi pridelený pri registrácii a ten treba poznať, inak asi ho nemožno násť či je to možné aj inak?

5. agro - v tejto hre nie je klasický tank/heal/dps, tak neviem ako tu vôbec funguje agro/threat, občas mám pri eventoch problém, že keď nabehne veľa mobov tak tam hodím nejaké aoe a oni idú hneď všetky po mne, niekedy som hneď dead:), mi to pripadá akoby stále threat fungoval tak, že kto moba zasiahne/dá mu najväčší dmg tak na toho mob útočí, čo vlastne vedie k tomu, že je lepšie počkať s dmg neskôr, predsa len na malom lvl nejaká koodinácia/cc moc nie sú, iba sa to všetko zerguje:) a ľudia dosť umierajú hlavne preto, lebo na nich zaútočí priliš vela mobov naraz

LOTRO (Kurosakki, Kurama, Abarai) retired 

SWTOR (Kisuke,Vashido)

GW2 (Ittagi) retired

TESO (Minatro - Dark Elf Templar, Nagatro - Breton Sorcerer)

Top 50 Contributor
Posts 185

1. Většina eventů se spouští úplně náhodně,občas se ale stane, že vidíš NPC s oranžovou hvězdou nad hlavou a můžeš event spustit sám. Co se týče problému s lvlováním tak to je jedna s věcí s kterou teda opravdu žádný problém není jelikož dostaneš XP absolutně za všechno (craft,těžba,achievmenty,RH,eventy...), já mám například lvl 50 a ještě včera jsem běhal v lokaci 25-40. Na eventy bych nečekal je jich dost, stačí běhat po mapě a když nějaký zahlédneš tak k němu běžet i když není zrovna tam kam si chtěl jít, jelikož karma se hodí vždycky

2. Ano oprávářů je na mapě docela málo, ale skoro ke každému se dá portnout. Ze shopu nebo z truhly můžeš získat instant repair kit,který tě hned opraví, o ničem jiném nevím.

3.Ano v sPvP nejsou expy je tam pouze Glory a Ranky. Za glory se dá koupit chesta s odměnami a čím vyšší máš Rank tím lepší/hezčí jsou odměny. Odměny v sPvP jsou totiž čistě kosmetické a nedají se použít nikde jinde než v sPvP. Za to že zemřeš se určitě neopravuješ. Opravuješ se ale ve WvW což je bitva 3. serverů, což je ale úplně něco jiného než sPvP.

4.Vyhledávání funguje jak podle jména účtu tak i podle jména postavy. Možná se ti hráče nepodaří najít kvůli tomu, že má ještě nějaké příjmení a do vyhledávače musíš napsat i to.

5.O aggru se přiznám nevím ani moc já a asi ani sami tvůrci hry :D Přijde mi, že aggro je hodně random, ale některé aspekty o ovlivňují, např: Kdo zasáhne první,kdo je delší dobu u bosse, kdo dá největší dmg do bosse, občas se mi dokonce zdá,že mění aggro i na toho kdo dlouho stojí na jednom místě daleko od grupy.

Tak snad jsem ti pomohl :)

GW 2 účet cheeese.8640

Top 100 Contributor
Posts 25
abarai replied on Fri, Aug 31 2012 17:57

díky moc:) potesil si ma hlavne tým ze v sPvP sa nekazia veci, lebo penazi zo zaciatku nie je moc vela:) 

LOTRO (Kurosakki, Kurama, Abarai) retired 

SWTOR (Kisuke,Vashido)

GW2 (Ittagi) retired

TESO (Minatro - Dark Elf Templar, Nagatro - Breton Sorcerer)

Top 50 Contributor
Female
Posts 147
Elerin replied on Fri, Aug 31 2012 22:59

V nějakém rozhovoru psali, že se eventy spouští znova do 15 minut a ty velké myslím kolem hodiny s tím, že vždy v lokaci měl jeden probíhat ;)

GW2: Elithé

Lotro: Dalarial - Dalavor

Top 200 Contributor
Posts 5

Tak sem se rozhodl udělat takovej menší seznam Craft itemů. Dnes sem hodim jen pro nejnižší craft level ale postupně to budu doplňovat...

Craft Materiály

Vial of Weak Blood

• Cave Bat, Cliff Bat, Vampire Bat
  • Harpies
  • Minotaurs
  • Bog Scale, Brackish Skale, Ridgeback Scale
  • Alpine Skelk, Skelk Lurker
  • Spiders
  • Jungle Troll, Snow Troll

Dobře se dají farmit v Human Tutorialu zabíjením kentaurů ze kterých dropujou loot bagy + se tam dá farmit karma posílat vesničany do hospody za +2 karmy.

Bone Chip

• Oozes
  • Grawls
  • Undead
  • Jungle Troll, Snow Troll
  • Jotun
  • Ettin
  • Random Inquest

Tiny Claw

• Wolf
  • Bear
  • Moas
  • Skelk Lurker
  • Eagle Raptor
  • Rock Drake
  • Arctodus
  • Marsh Drake, Scaled Drake, River Drake, Salamander Drake
  • Icebrood Elemental
  • Jaguar

Pile of Glittering Dust

• Ascalonian Archer, Ascalonian Fighter, Ascalonian Peasant
  • Earth Elemental, Ice Elemental

Tiny Fang

• Plains Wurm Hatchling
  • Bear
  • Warthog
  • Raptors
  • Icebrood Wolf

Tiny Scale

• Armored Fish
  • Barracuda
  • Rock Drake, Marsh Drake, River Drake
  • Shark

Tiny Totem

• Sons of Svanir
  • Tamini Archer
  • Grawl Hunter
  • Jotun

Tiny Venom Sac

• Firefly
  • Forest Spider, Orchad Spider
  • Lashtail Devourer
  • Luminescent Grub
  • Plains Wurm Hatchling
Top 200 Contributor
Posts 5

Tak tady je pokračování...

Vial of Thin Blood

• Brackish Skale
  • Skelk Scavenger, Skelk Lurker
  • Hawkeye Griffon
  • Minotaur
  • Cave Bat
  • Cave Troll
  • Harpy

Bone Shard

• Risen humans
  • Fleshreavers
  • Skritt

Small Claw

• Wolf
  • Destroyer
  • Warg
  • River Drake

Pile of Shimmering Dust

• Risen
  • Další doplnim až najdu...

Small Fang

• Skelk Lurker
  • Warthog
  • Black Bear

Small Scale

• Barracuda
  • Large Gulper

Small Totem

• Harathi Trampler
  • Son of Svanir
  • Grawl Raider, Grawl Berserker, Grawl Trapper, Grawl Shaman

Small Venom Sac

• Firefly
  • Lashtail Devourer
Top 50 Contributor
Posts 185

Díky Flopy, hodí se to Yes

GW 2 účet cheeese.8640

Top 75 Contributor
Posts 37

Flopy:

Pile of Shimmering Dust

• Nenašel sem zatím žádný zdroj z čeho to padá doplním až zjistím, ale pravděpodobně to bude zase z Ascalonianů a nebo nějakých duchů

Diky za info.

Btw: Pile of Shimmering Dust  - Gendarran Fields / Lawen Ponds - Risen

Page 1 of 2 (29 items) 1 2 Next > | RSS
(c) 1998-2009 MYTH.bezi